Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

AKUSTOOPTYKA

 • MODULATORY AKUSTOOPTYCZNE

  MODULATORY AKUSTOOPTYCZNE

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA

  Modulator akustooptyczny (AOM) pozwala kontrolować i modulować natężenie światła z szybkościami daleko przewyższającymi możliwości przesłon mechanicznych - nawet do 70 MHz. Oferowane przez nas modulatory są zoptymalizowane pod kątem nieskiego poziomu rozpraszania i wysokiego progu zniszczenia. Czas narastania, szybkość modulacji, średnica wiązki, obciążenie mocą to główne parametry, które należy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modulatora akustooptycznego oraz drivera RF dostosowanego do danej aplikacji.

  Więcej
 • Q-SWITCH'E

  Q-SWITCH'E

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA

  Q-switch'e marki Gooch & Housego znane z odporności na wysokie szczytowe moce optyczne laserów i wyjątkowo niskich strat wtrąceniowych. Podczas fazy pompowania ośrodka laserowego, przyłożony do urządzenia sygnał RF obniża współczynnik dobroci wnęki laserowej Q wstrzymując akcję laserową. Gdy tylko sygnał RF zostanie wyłączony, ośrodek laserowy emituje zmagazynowaną energię w pojedynczym impulsie o bardzo wysokiej mocy szczytowej.

  Więcej
 • FILTRY PRZESTRAJALNE

  FILTRY PRZESTRAJALNE

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA

  Przestrajalny filtr akustooptyczny to pasmowy filtr transmisyjny, który wykorzystuje interakcję akustooptyczną wewnątrz ośrodka anizotropowego. Filtry przestrajalne są zwykle wykonane z dwutlenku telluru działającego w zakresie od widzialnego do bliskiej/średniej podczerwieni. Akustooptyczny filtr przestrajalny pozwala użytkownikowi wybierać i transmitować pojedynczą długość fali lub - w niektórych przypadkach - wybór kilku dyskretnych długości fali padającego promieniowania świetlnego. Filtry takie przestraja się poprzez zmianę częstotliwości sterującej.

  Więcej
 • DEFLEKTORY

  DEFLEKTORY

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA

  Deflektor akustooptyczny to urządzenie które skanuje wiązką optyczną w określonym zakresie kątowym albo precyzyjnie ugina wiązkę pod zadanym kątem. Sterując przykładaną do deflektora częstotliwością RF, można zmieniać kąt ugięcia.

  Więcej
 • PRZESUWNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI

  PRZESUWNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA

  Akustooptyczny przesuwnik częstotliwości to urządzenie modyfikujące częstotliwość przechodzącej przez nie wiązki optycznej. Zmiana częstotliwości następuje w wyniku interakcji z falą akustyczną, a wielkość tej zmiany jest równa częstotliwości sterującej RF przykładanej do elementu (w górę lub w dół).

  Więcej
 • MODULATORY ŚWIATŁOWODOWE

  MODULATORY ŚWIATŁOWODOWE

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA

  Urządzenia akustooptyczne sprzęgnięte ze światłowodem do zastosowań w systemach i sieciach światłowodowych, a także w laserach z wyjściem światłowodowym. Najpopularniejsze tego typu urządzenia to modulatory, przesuwniki częstotliwości oraz filtry przestrajalne.

  Więcej
 • DRIVERY RF

  DRIVERY RF

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA > DRIVERY RF

  Generatory częstotliwości radiowych (RF) do sterowania elementami akustooptycznymi. Oferta obejmuje szeroki zakres driverów do modulatorów, Q-switch'ów, przesuwników częstotliwości, filtrów przestrajalnych, deflektorów i innych elementów akustooptycznych. Dostępne są modele w wersjach kompaktowych, kompletne urządzenia w obudowach typu rack 19" oraz wykonane na zamówienie, dostosowane do potrzeb użytkownika kompletne sterowniki w obudowach typu "benchtop".

  Więcej
 • WZMACNIACZE RF

  WZMACNIACZE RF

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > AKUSTOOPTYKA > WZMACNIACZE RF

  Szerokopasmowe wzmacniacze RF dostępne zarówno w wersji OEM jak i laboratoryjnej w zamkniętej obudowie. Charakteryzują się wysoką liniowością, szerokim zakresem dynamicznym i niskimi szumami.

  Więcej

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

enlighten by innovation