Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

SOCZEWKI

Soczewki do zastosowań w nauce, badaniach i produkcji urządzeń optycznych i optoelektronicznych. Oferujemy soczewki o różnych wymiarach, kształtach, długościach ogniskowych, wykonane z różnych materiałów i typów szkła. Soczewki mogą być pokryte warstwą antyrefleksyjną zgodnie z wymaganiami. Istnieje możliwość zamówienia soczewek o niestandardowych wymiarach nawet w niewielkiej ilości.

 • Soczewki płasko-wypukłe

  Soczewki płasko-wypukłe

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTYKA > SOCZEWKI

  Są to soczewki o najprostszym kształcie: płaskie z jednej strony, sferyczne z drugiej. Są one szeroko stosowane w teleskopach, mikroskopach, kolimatorach, nadajnikach optycznych, lupach i wielu innych układach optycznych.

  Więcej
 • Soczewki dwuwypukłe

  Soczewki dwuwypukłe

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTYKA > SOCZEWKI

  Wszystkie soczewki dwuwypukłe są symetryczne, o jednakowym promieniu krzywizny po obu stronach. Są zalecane do wirtualnego obrazowania obiektów rzeczywistych. Ponieważ obie strony soczewki wpływają na jej moc, mają one krótsze ogniskowe niż soczewki płasko-wypukłe o tej samej średnicy i promieniu krzywizny.

  Więcej
 • Soczewki płasko-wklęsłe

  Soczewki płasko-wklęsłe

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTYKA > SOCZEWKI

  Są to soczewki grubsze na krawędzi niż w środku oraz płaskie z jednej strony. Soczewki płasko-wklęsłe znajdują zastosowanie w układach do rozszerzania wiązki oraz jako elementy zwiększające ogniskową układu optycznego.

  Więcej
 • Soczewki cylindryczne

  Soczewki cylindryczne

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTYKA > SOCZEWKI

  Soczewki cylindryczne zmieniają promień wiązki światła tylko w jednym kierunku. Dostępne są soczewki płasko-wypukłe o dodatnich ogniskowych oraz płasko-wklęsłe o ujemnych wartościach ogniskowych.

  Więcej
 • Soczewki achromatyczne

  Soczewki achromatyczne

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTYKA > SOCZEWKI

  Soczewki achromatyczne to trwale połączone układy dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z różnych gatunków szkła, posiadających różne współczynniki dyspersji. Umożliwia to korekcję aberracji chromatycznej dla światła o dwóch określonych długościach fali a także znaczną jej poprawę dla innych długości fali.

  Więcej

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

enlighten by innovation